Infolinia
22 3305900
Strona główna
Centrum Prasowe
Informacje prasowe

Czy wiesz, że...

LPG uzyskiwany jest jako produkt uboczny przy rafinacji ropy naftowej, wydobywany jest również ze złóż gazu ziemnego, zwykle na samym...

więcej ciekawostek >

Drukuj Informacje prasowe

 • Jak zapewnić najwyższą jakość LPG?

  Gaz płynny (LPG) – wykorzystywany jako źródło energii w wielu dziedzinach gospodarki oraz w życiu codziennym – używany jest w gospodarstwach domowych oraz w budownictwie, przemyśle i rzemiośle, turystyce, a także rolnictwie i ogrodnictwie. Istotną rolę w zużyciu gazu płynnego odgrywa także autogaz, który wciąż jest najbardziej ekonomicznym paliwem transportu samochodowego.

  Data publikacji: 2011-06-09 | pobierz PDF >
 • Polski Gaz osiągnął pozycję wicelidera w segmencie butli LPG

  Polski Gaz – jeden z kluczowych ogólnopolskich dystrybutorów gazu płynnego (LPG), ekologicznego źródła energii – osiągnął pozycję wicelidera w segmencie sprzedaży gazu płynnego w butlach. Spółka w kwietniu 2011 roku posiadała 10,43% tego rynku, co daje jej pozycję za liderem – Gaspolem . Polski Gaz zamierza prowadzić dalszą ekspansję na rynku sprzedaży gazu w butlach, tak aby jego sprzedaż w ciągu najbliższych 3 lat wzrosła o 125%. Przychody z całego segmentu butli w 2010 roku stanowiły około 22% łącznych przychodów spółki (72,3 mln zł), oznacza to wzrost w stosunku do 2009 roku o 30%.

  Data publikacji: 2011-05-31 | pobierz PDF >
 • Polski Gaz planuje upublicznienie spolki

  Polski Gaz – jeden z kluczowych ogólnopolskich dystrybutorów gazu płynnego (LPG), ekologicznego źródła energii – planuje upublicznienie w 2011 roku. Spółka zamierza przeprowadzić ofertę prywatną kierowaną głównie do inwestorów instytucjonalnych. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone między innymi na rozbudowę terminalu przeładunkowego Polskiego Gazu zlokalizowanego w Sosnowcu oraz rozwój segmentu gazu w butlach.

  Data publikacji: 2011-05-27 | pobierz PDF >
 • Polski Gaz wzmacnia eksport

  Polski Gaz – jeden z kluczowych ogólnopolskich dystrybutorów gazu płynnego (LPG) – rozpoczął realizację kontraktu ze spółką z międzynarodowej grupy specjalizującej się w dystrybucji gazu płynnego. Umowa dotyczy realizacji w terminalu Polskiego Gazu w Sosnowcu tranzytowych przeładunków LPG przeznaczonego na eksport do Czech, Słowacji, Austrii, Niemiec i Węgier. Współpraca ma charakter długoterminowy.

  Data publikacji: 2011-05-12 | pobierz PDF >
 • Polski Gaz spółką akcyjną

  Polski Gaz – jeden z kluczowych ogólnopolskich dystrybutorów gazu płynnego (LPG) – zmienił formę prawną ze spółki z o.o. na spółkę akcyjną. Przekształcenie zwiększy spektrum możliwości finansowania strategii rozwoju firmy.

  Data publikacji: 2011-05-05 | pobierz PDF >