Infolinia
22 3305900
Strona główna
Promocje i ciekawostki
FAQ

Promocje i ciekawostki

Czy wiesz, że...

Ani butan, ani propan nie rozpuszcza się w wodzie.

więcej ciekawostek >

Drukuj FAQ

Jakim gazem napełnia się butle?

Stosowane w gospodarstwach domowych butle z gazem płynnym zawierają mieszaninę gazową, składająca się w ~95% z propanu i ~5% butanu. Obydwa te gazy są węglowodorami parującymi przy normalnym ciśnieniu przy -42°C (propan) i -0,5°C (butan). Gazy płynne odznacza się dużą rozszerzalnością termiczną (przy wzroście temperatury o 6°C objętość gazu wzrasta o 1%), dlatego butle z mieszaniną butanu i propanu napełniane są tylko do 85% swej pojemności.

Co to są butle „syfonowe”?

Butle syfonowe to butle z propanem-butanem, przeznaczone do wózków widłowych. Żeby zamówić dostawę butli dla swojego przedsiębiorstwa, skontaktuj się z przedstawicielem lub z odpowiednim Oddziałem .

Czy w Warszawie można napełnić butle turystyczne 2 i 3 kg?

Najbliższa rozlewnia gazu płynnego znajduje się w naszym oddziale w Górze Kalwarii. Jednakże butle, które są w dobrym stanie technicznym i mają ważne badanie legalizacyjne można wymienić na stacjach paliw LOTOS Optima w Warszawie przy ulicach Modlińskiej 345 i Radzymińskiej 160 oraz stacjach LOTOS Optima Radzymin-Cegielnia al. Jana Pawła II 195 i Zegrze Południowe ul. Warszawska 44A.

Jaka jest cena legalizacji butli turystycznej 2 i 3 kg w oddziale w Górze Kalwarii?

Cena legalizacji butli turystycznych 2 i 3 kg wynosi 15 PLN/sztuka/brutto.

Co to jest faktura korygująca?

Jest to faktura wyrównująca niezgodności. Jej funkcja polega na doprowadzeniu faktury pierwotnej do stanu odpowiadającemu rzeczywistości.