Infolinia
22 3305900
Strona główna
Promocje i ciekawostki
FAQ

Promocje i ciekawostki

Czy wiesz, że...

LPG uzyskiwany jest jako produkt uboczny przy rafinacji ropy naftowej, wydobywany jest również ze złóż gazu ziemnego, zwykle na samym...

więcej ciekawostek >

Drukuj FAQ

Czy w Oddziale Polskiego Gazu można dokonać legalizacji butli z gazem?

Butlę turystyczną bez legalizacji można wymienić na pełną butlę z legalizacją, dopłacając stawkę za legalizację – około 14 zł. Nie przyjmujemy na wymianę butli niesprawnych.

Co to jest deklaracja AKC-R i czy mnie dotyczy?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z 24.11.2009 osoby fizyczne i prawne prowadzące działalność gospodarczą kupujące gaz dla celów grzewczych są zobowiązane do wypełnienia deklaracji AKC-R i złożenia jej w Urzędzie Celnym. Otrzymują one zwrotnie dokument AKC-PR i są odtąd zobowiązane do prowadzenia ewidencji zużycia gazu.

Czy mogę uzyskać pomoc lub wyjaśnienia odnośnie wypełniania deklaracji AKC-R?

W celu uzyskania pomocy lub wyjaśnień prosimy kontaktować się z Oddziałami lub zadzwonić na infolinię 0800 800 700.

W jakich warunkach można przechowywać butle?

Butle z gazem można przechowywać na dworze, jednak należy pamiętać, że butle zawierające propan-butan w temperaturach poniżej zera nie odparowują gazu i w związku z tym nadają się do eksploatacji tylko w warunkach pokojowych. Czysty propan odparowuje w temperaturach sięgających ok. -42 stopni.

Czym się różni propan od mieszaniny propan-butan?

Propan odparowuje już w temperaturze -42°C a butan dopiero przy -0,5°C, stąd w sezonie zimowym zalecamy użytkowanie propanu, zwłaszcza, jeśli zbiornik z gazem znajduje się na zewnątrz budynku.